7ήμερη 2013

Πατήστε τον Σύνδεσμο να δείτε το άρθρο:

Για το αρχείο πατήστε εδώ

1η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πολυήμερη (7ήμερη) εκδρομή μαθητών του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου.

Το Γενικό Λύκειο Μαρτίνου προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση πολυήμερης (7ήμερης) εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Τρίτης (Γ?) τάξης του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• · Προορισμός:  Βελιγράδι ? Βουδαπέστη ? Βελιγράδι
  • · Διάρκεια: επτά (07) ημέρες
  • · Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: δέκα (10)
  • · Αριθμός συνοδών καθηγητών: δύο (2)
  • · Ημερομηνία αναχώρησης: Τετάρτη  11/12/2013
  • · Ημερομηνία επιστροφής: Τρίτη 17/12/2013

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

1.  Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές ? ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ) με αριθμό θέσεων και με δεύτερο οδηγό καθ? όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  2. Διανυκτερεύσεις: Μία (1) στο Βελιγράδι, Τέσσερις (4) στη  Βουδαπέστη, μία (1) στο Βελιγράδι. (και ημερήσια εκδρομή στη Βιέννη από Βουδαπέστη)
  3. Κατηγορία καταλυμάτων: Ξενοδοχεία 4**** (κατ? ελάχιστο) σε τρίκλινα και τετράκλινα και μονόκλινα για τους δύο συνοδούς
  4. Ημιδιατροφή (πρωινό ? βραδινό). Αναγραφή ονομασίας ξενοδοχείου και επίσημης ιστοσελίδας.
  5. Έμπειρος ελληνόφωνος ξεναγός καθ? όλη τη διάρκεια της διαδρομής
  6. Απαιτείται ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης & διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
  7. Πρόσθετη ασφαλιστική κάλυψη καθ? όλη τη διάρκεια της εκδρομής (καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης)
  8. Υπεύθυνη δήλωση από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  9. Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος με Φ.Π.Α. της εκπαιδευτικής εκδρομής αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια καθώς και το κόστος των ημερήσιων διαδρομών σύμφωνα με το πρόγραμμα

2η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πολυήμερη (επταήμερη) εκδρομή μαθητών του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου.

Το Γενικό Λύκειο Μαρτίνου προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την διοργάνωση πολυήμερης (επταήμερης) εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Τρίτης (Γ?) τάξης του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• · Προορισμός:  Κάτω Ιταλία ? Σικελία
  • · Διάρκεια: επτά (07) ημέρες
  • · Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: δέκα (10)
  • · Αριθμός συνοδών καθηγητών: δύο (2)
  • · Ημερομηνία αναχώρησης: Τετάρτη 11/12/2013
  • · Ημερομηνία επιστροφής: Τρίτη 17/12/2013

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

1. Ακτοπλοϊκά εισητήρια και ώρες δρομολογίων
  2. Διανυκτερεύσεις σε καμπίνες για όλους τους μαθητές και τους συνοδούς
  3.  Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές ? ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ) με αριθμό θέσεων και με δεύτερο οδηγό καθ? όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  4.  Διανυκτερεύσεις: 1η μέρα: Αναχώρηση για Πάτρα, διανυκτέρευση στο πλοίο, 2η μέρα: Λόκρι ? Σιντέρνο, μέρα: ξενοδοχείο περιοχής Ταορμίνα, 4η μέρα: Παλέρμο, μέρα: Μεσσήνη, μέρα: Μεσσήνη προς Μπάρι ? διανυκτέρευση εν πλώ, μέρα: Πάτρα ? Μαρτίνο.
  5. Κατηγορία καταλυμάτων: Ξενοδοχεία 4**** (κατ? ελάχιστο) σε τρίκλινα και τετράκλινα και μονόκλινα για τους δύο συνοδούς
  6. Ημιδιατροφή (πρωινό ? βραδινό). Αναγραφή ονομασίας ξενοδοχείου και επίσημης ιστοσελίδας.
  7. Έμπειρος ελληνόφωνος ξεναγός καθ? όλη τη διάρκεια της διαδρομής
  8. Απαιτείται ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης & διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
  9. Πρόσθετη ασφαλιστική κάλυψη καθ? όλη τη διάρκεια της εκδρομής (καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης)
  10. Υπεύθυνη δήλωση από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  11. Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος με Φ.Π.Α. της εκπαιδευτικής εκδρομής αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια καθώς και το κόστος των ημερήσιων διαδρομών σύμφωνα με το πρόγραμμα

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και το κόστος ανά μαθητή / μαθήτρια.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου (Ταχ. Δ/νση: Γενικό Λύκειο Μαρτίνου, Τ.Κ. 35005, Μαρτίνο) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Τετάρτη 30-10-2013 (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08:15-14:00).

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από την Διευθύντρια του σχολείου, τους δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ